שאלות ותשובות אודות ביטוח חברות אבטחה ושמירה

 
 
למה בכלל צריך ביטוח?

בעולם שלנו כיום ניתן למצוא כמעט ביטוח לכל דבר. ישנו ביטוח לעורכי דין, ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח לרופאים, ביטוח לפסיכולוגים, ביטוח דירה,ביטוח חברות שמירה, ביטוח תכולת
נכס, ביטוח לנוסעים לחו"ל ועוד שלל ביטוחים. הסיבה לאפשרויות הכה רבות מבוססת על שני דברים: ראשית, אנשים הפכו להיות יותר קשוחים ופחות סומכים על נותני השירות. הכוונה היא שבעבר אנשים לא היו מחפשים כל הזמן על מה לתבוע, איפה בוצעה רשלנות ומי היה לא בסדר. כיום, אנשים תובעים הרבה יותר ויתרה מזאת ישנם אנשים שמחפשים איך להתעשר ולהרוויח כסף מתביעות כנגד נותני שירותים שונים. כמו כן, אנו חברה הרבה יותר חומרית מבעבר ולכן יש לנו יותר רכוש וציוד יקר שהיינו רוצים לבטח אותו שמא משהו יקרה לו. 

האם ביטוח חברות אבטחה הוא דבר חיוני?

לא רק שמדובר בעניין חיוני אלא שהחוק קובע כי כל חברת אבטחה מחויבת לבטח את המאבטחים והשומרים שלה. המטרה של כניסת הסעיף החדש לחוק היא "לשם הבטחת פיצויו של מי שנפגע עקב מעשה או מחדל של החברה או של השומרים. כלומר, לחברת האבטחה לא קיימת האפשרות האם לבטח את עובדיה או לא, ביטוח חברות שמירה הפך להיות משהו שכל חברת שמירה חייבת לבצע ולא מדובר בהפרת החוק. המקום היחיד בו יש לחברת הביטוח בחירה הוא באופן בו מבטחים את העובדים: אופציה אחת היא לפנות לחברת ביטוח ולרכוש ביטוח חברות אבטחה. אופציה שנייה היא להפקיד ערבות לשם כיסוי הוצאות עתידיות בגין פעולת השומר בעת מילוי תפקידו. שתי האופציות הללו קבועות בחוק, וניתן לראות את הסכומים לערבות המצוינים במילות החוק בבירור רב.

האם תיקון החוק היה צעד חכם?
י
ש דעות לכאן ולכאן. מחד, העובדה שיש לבטח את כל העובדים בענף השמירה מייקרת בצורה משמעותית את העלות שלהם. בסופו של דבר מי שסופג את העלות של הביטוח הוא לא חברת כוח האדם, אלא אנחנו הצרכנים שמופתעים לגלות עליה במחירים ולא יודעים למה היא נעשתה. מאידך, היות והמציאות היא כזו שאנשים מחפשים על מה לתבוע מתחת לאדמה ונוצרו תביעות רבות כנגד מאבטחים ושומרים, ביטוח זה הוא נחוץ לשם שמירת הענף. אחרת, אנשים ימנעו מעבודת השמירה. גם ככה מדובר בעבודה קשה ולא מתגמלת בצורה אידיאלית ולכן אם אדם יודע שהוא חשוף באופן תמידי לתביעות הוא פשוט לא יעבוד בסוג עבודה זה. 

Joomla 1.6 Template by sinci