טיולים בצפון בעונת הקיץ

לשלב טיולים עם חופשה

הקיץ מתדפק על דלתנו וכך גם החופש הגדול. זה הזמן לחשוב על דרכים להעברת החופש בצורה מגוונת שתהיה נחמדה לכולם. חופשה בארץ יכולה להעביר כמה ימים בכיף. אם ישנו אזור שגם בקיץ יכול לתת אשליה, ולו לחצי שעה של קרירות ואפילו טעימה קלה מאירופה הוא אזור הצפון. כמה ימים בצימר מפנק, בשילוב של טיולים בצפון יחד עם מנוחה רגל על רגל בצימר וארוחה בתוך מסעדות בצפון יכולים להיות המתכון האולטימטיבי להעברת כמה ימים קסומים במיוחד. בחרו לכם מקום נעים וכייפי לישון בו, רצוי מקום עם בריכה ומרחבים בהם הילדים יוכלו להתפרק ולשחרר אנרגיות, ושיתן לכם את הפינוקים להם גם אתם זקוקים.
 

טיולים במים

טיולים בצפון אשר יספקו לכם קרירות ורעננות הם טיולים הנעשים במים. טיול בנחל זאכי הסמוך לכנרת הוא דוגמה לכך. מדובר על טיול המתקיים כולו במים. זהו אזור בו נשפכים נחלים מהגולן אל הכינרת כך שנוצר מעין אזור שפך, ממש כמו דלתא. המים שקטים ומרעננים. חלק מהטיול נעשה בשחיה במים עמוקים כך שהוא מיועד עבור ילדים אשר יודעים לשחות היטב. חלקו נעשה בהליכה עד גובה הברכיים. אזור הנחל מלא בצמחיה אשר מסוככת מעל ויוצרת תחושה של גן עדן. כמובן שאת הטיול בזאכי אפשר לשלב עם רחצה בכנרת. אחד הבולטים מתוך מסלולי הליכה במים הוא נחל החצבאני. לשמורה נוסף שביל טיול חדש, מקום מסתור לצפרים ועוד הפתעות נחמדות כשגולת הכותרת היא כמובן המים.
 

טיולים ומקומות נוספים לביקור

מסלול טיול מקסים נוסף שאינו במים אך בצמוד אליהם הוא נחל דן. זהו מסלול אשר מצל היטב, נותן תחושה קרירה ואפלולית מעט. ישנם בשמורה עצים גבוהים ורחבי גזע שיוצרים ממש יער אמיתי. השמורה מרוצפת גשרים המתאימים גם לכסאות גלגלים. לאחר טיול, ישנן כמובן האטרקציות הישנות והטובות כמו שיט קיאקים, ראפטינג או אבובים בירדן. בשעות אחר הצהריים ולפנות ערב ניתן לקפוץ לאגמון החולה, לשכור רכב גולף או אופניים זוגיים ולדווש סביב האגמון. אמנם זו אינה עונת נדידה אך עדיין ישנן ציפורים הנמצאות במקום דרך קבע.
 

שינה באוהל

אם אתם מעוניינים לעשות טיולים בצפון במשך כמה ימים רצופים, מקום שינה חווייתי וזול הוא אוהל. שינה באוהל היא חווייתית, מגבשת ומהווה אטרקציה מיוחדת עבור הילדים. בישול בטבע גם הוא פעילות מיוחדת המאפשרת להכיר את צמחי התבלין שמוצאים בשדה. מקום נפלא לקמפינג הוא מעיינות חוגה שבעמק בית שאן, בו ישנן בריכות טבעיות לרחצה נעימה או חופי הכנרת.

Joomla 1.6 Template by sinci