מתנות מקוריות ליהודים בחו"ל

געגועים בגלות:

אנו כישראלים, החיים במדינתנו הקטנה מדי יום, עוברים בה את שגרת יומנו ואת אורח חיינו, חסרים לעתים ואף בדרך כלל את תחושת הערגה והגעגועים של נפש היהודי ההומייה לארץ ישראל.
לעומתנו, אחינו שבתפוצות, באם הם ישראלים יורדים, או יהודים שחיים בניכר, ששים כל עת שבא אורח ומתנות בידו מ"הארץ", זאת תמיד הזדמנות להיזכר בניחוחותיה הערבים של ארץ ישראל.
אבל מה אנחנו בתור נותני המתנות יכולים להביא, כך שיספק את היצר היהודי אך עם זאת יהיה מקורי?

 

יהודי אבל מקורי:

מתנות מקוריות ליהודים בחו"ל, הוא עסק חמקמק, שכן מוצרי יודאיקה, חמסות ופמוטי כסף יש בעזרת השם בכל בית יהודי , אם בניו יורק, אם במרסיי, אז מה בכל זאת נוכל להביא באמתחתנו?
ובכן, יודאיקה כן, אבל אולי לאו דווקא את המוצרים המוכרים והידועים לעייפה, שכבר בטח מספר מהם מונח בבית ידידינו. היום ניתן למצוא גם ברשתות וגם בשווקי ישראל פתרונות מצוינים למתנה חדשה עם ניחוח ישן.
 

לאוהבי מותגים:

ובכן, הרשתות הגדולות הממותגות כמשווקות יודאיקה מציעות עתה מתנות מקוריות ליהודים בחו"ל, ביניהן מפצחי אגוזים מעוטרים בחריטות של עיר הקודש ירושלים, או ערכת יין הכוללת פותחן וכוסות מעוטרת אף היא בציורי עיר הקודש, כך יהיה מקורי גם כל פריט שהוא אולי שכיח, אך בהשקעה כספית נוספת בהחלט יהיה מובחר ונאה עד מאד וכך גם מקורי, כמו כוס מהודרת לקידוש, או קופסא יפה מכסף לאתרוג.
 

לאוהבי אמנות:

אבל מתנות מקוריות ליהודים בחו"ל תהינה אלה אשר ידרשו מעט יותר מאמץ מכם, ישראלים יקרים, וכאן, אם תרתמו למשימה, תוכלו למצוא שלל פריטים מרהיבים ומקוריים להביא לאחיכם שבתפוצות. למשל עיר האמנים בצפת מציעה מבחר מרהיב של פריטי יודאיקה שהם ייחודיים ונוצרו על ידי אמנים, כמו למשל שופר גדול מסולסל מעוטר כסף, או ציור של צייר מקומי המטיב לתאר את נופי הר מירון והגליל.
 

וקצת חינוך לא יזיק:

אופציה נוספת, היא האופציה החינוכית, כיום בישראל מוצעים בחנויות הרבה ספרים ומשחקים לילד הקטן הזקוק לחיבור למורשתו, כמו למשל דגם לבניה של בית המקדש, או ספרי קומיקס מעוצבים ומצחיקים על סיפורי התנ"ך והתנאים. כל אופציה שלא תבחרו, זכרו למסור ד"ש מהבית ואל תשכחו לבוא מצוידים בשלל מתנות מקוריות ליהודים בחו"ל.

Joomla 1.6 Template by sinci