נתינה אחרת - יום גיבוש לעובדים

רגע לפני


לא מעט מנהלים נוטים לראות ב-יום כיף וב-יום גיבוש לעובדים את אותו הדבר.
רגע לפני שאתה, אחראי כוח האדם, מנהל, מחליט על מה שברצונך להעניק לעובדיך, כדאי להטות את האוזן להבדלים בין שני הימים הללו.
ההבדל המשמעותי ביותר נעוץ במטרתו העיקרית של היום. הוצאת העובדים ליום שהוא חוויה והנאה כדי לשבור את שיגרת העבודה השוחקת, הרי שעליך לתכנן - את כמות העובדים שאתה מעוניין להוציא, את טווח גלאיהם ואת התקציב המיועד.
ואולם, כאשר המטרה שלך כמנהל היא ליצור גיבוש לעובדים, ליצור דינאמיקת הכרות טובה יותר, הבנת הצדדים הנוספים באדם שאינם מתבטאים בהיותו עובד ולקיחת תובנות בחזרה למקום עבודה, כדי ליצור סביבת עבודה נינוחה ופתוחה יותר, אזי אתה כמנהל מעוניין למעשה ביום גיבוש לעובדים.

יום גיבוש לעובדים - החשיבות למנהליום גיבוש לעובדים הוא בעצם יום למידה פעיל לך, המנהל.
אתה בוודאי מכיר בכך, כי האנשים במקום עבודתך יכולים להביע אולי מישורים שונים באישיותם, אך כולם כאחד יהיו קשורים לצרכים ולתפקידים שהם מתבקשים למלא בעשייתם.
בד בבד, אפילו כך, אינך יכול תמיד לעמוד על מלוא כישוריהם ואופיים במהלך יום עבודה.
לכן, מהווה יום גיבוש לעובדים תהליך למידה והכרה שלך המנהל, את עובדיך. תוכל לבחון, למשל, כישורי מנהיגות של העובדים מאחר ובימי הגיבוש שאנו בונים במיוחד נעשים תרגילים מהנים ומשעשעים אך גם משקפים יכולות ייחודיות של עובדים - חשיבה אסטרטגית, תקשורת בינאישית, הנעה, בעיות או לחלופין טיב הקשר בין העובדים לבין עצמם, בין העובדים לבין ההנהלה.
הגיבוש הקבוצתי ביום גיבוש לעובדים יוצר, בתום יום הגיבוש קבוצה מחוזקת יותר. כזו היודעת לעמוד בלחצים, לעמוד ביעדים, להתמודד בתנאים לא מוכרים, לחשוב באופן יצירתי על תוכניות עבודה, ובעיקר, ואולי החשוב מכל - קבוצה אנושית ורגישה יותר.

יום גיבוש לעובדים - החשיבות לעובדעם כל היותו של יום גיבוש לעובדים שונה במהותו מיום כיף, הרי שאין ניגוד בין הנאה לבין גיבוש, להיפך, ימי גיבוש לעובדים, בייעוצנו ובבנייתנו, הוא אחד מהימים המיוחדים ביותר שניתן להעניק לעובדים.
איננו שוכחים כי אחת המטרות הנלוות ליום גיבוש לעובדים הוא יצירת חוויה אחרת.
בשילוב עם משחקים שנוצרו במיוחד ליצירת הגיבוש, הרי ששבירת השגרה השוחקת, הכיף והפעילות יוצאת הדופן, מאפשרת דינאמיקה פתוחה ונינוחה, היכרות מגבשת ומתחדשת, מורל גבוה, תקשורת חברית וחברותית, ולא פחות מאלה - חוויה רגשית מרתקת וזיכרון חווייתי בלתי נשכח.
 
 

Joomla 1.6 Template by sinci