מדרסים – המדריך המתומצת לילדיכם

בהתמודדות עם כאבי רגליים, כאבים בכף הרגל, כאבים בקרסול וכאבי גב, מומלץ לעשות טיפול שורש למניעת היווצרות בעיות אלו בעתיד ושיכוך הכאבים בהווה. מדרסים נכונים המתאימים לנו באופן אישי משפרים את היציבה שלנו, מפחיתים את כאבי הגב ומעניקים משב רוח רענן לאיכות חיינו. הטיפול התרופתי לשיכוך כאבים גובה אף הוא מחיר כבד, כשרעלים מצטברים בגופנו. לכן מומלץ לפנות למומחה לרפידות (או מדרסים) לטיפול באיזון הכללי של הגוף. 

הופעת הפלטפוס

מקרי פלטפוס ניתן לזהות אצל ילדים כאשר הם מתחילים ללכת. לאחר מספר שנים, (בדרך כלל כשהילד מגיע לגיל ארבע או שש) ההורים המודאגים לוקחים את ילדיהם לאבחון. לאחרונה אנו מבינים טוב יותר את התהליך הטבעי בהתפתחות כף רגל וניתן לבצע המלצות מוגדרות במקרים אלה.

כף הרגל – הבדלים תרבותיים

ידוע במשך עשורים כי לכף הרגל בעיות ביומכניות במצבה הטבעי. חוקרים ברחבי העולם זיהו מספר מאפיינים מסוימים עבור אלה שגדלו ללא נעילת נעליים. הם גילו שאנשים אלה לא סבלו מעיוותים בכף הרגל, כגון טפיחה בבוהן ואצבע פטישנית. כמו כן, הם גילו כי תנועתם מעולה, במיוחד באזור הרגל הקדמית. במחקר זה, כל המשתתפים כמעט ולא נעלו נעליים, ומרבית מהבעיות בכף הרגל נבעו מחבלה או מזיהום. מעט מאוד בעיות התגלו בקרב ילדים, ומקרי פלטפוס או כיפוף הבהונות היו נדירים מאוד בקרב ילדים. אף בתרבויות מפותחות נוהגים לנעול נעליים החל מהשלבים הראשונים של הילדות. השאלה הנשאלת היא: האם נעליים מסייעות או מעכבות את ההתפתחות הביומכנית התקינה של כף הרגל?

מניעת עיוותים בכפות הרגליים

בעת נעילת נעליים שטוחות, יש להימנע מעקבים גבוהים לחלוקה תקינה של המשקל וליציבה נכונה. נעליים שטוחות ללא עקב מונעות התכווצות הבהונות ועיוותים. יש להרגיל את ילדנו לנעול נעליים עם סוליה גמישה כיוון שסוליה קשיחה מגבילה את התנועה הנחוצה להתפתחות כף רגל חזקה וניידות. כמו כן, משטח נעל עליון נקבובי מונע זיהומים בכף הרגל. מומלץ לקנות נעליים במידה גדולה יותר לאנשים נמוכי קומה. מרביתם אינם צריכים לנעול נעליים מיוחדות. נעליים "מתקנות" כמעט ולא ניתנות לילדים לנעילה ויש לאפשר לילדים לנעול נעליים מסוג זה רק כאשר לא ניתן לפתור בעיית הליכה מסוימת בעזרת נעליים איכותיות.  
 

Joomla 1.6 Template by sinci