השוואות בין שירותי ספא במלונות בצפון ולבין שירותי ספא במלונות באילת

אזור הצפון חווה בשנים האחרונות פריחה מחודשת מבחינה תיירותית. יש הקושרים מגמה זו לטרנד הבריאות, החזרה לטבע, המיאוס מהטכנולוגיה שהשתלטה על חיינו וכדומה. אזור הצפון מציע למבקרים בו אווירה ירוקה, נעימה, קרובה לטבע ולאדמה, עם טאצ' רוחני ואינטימי. לעומת אזור הצפון, יש לנו את ממלכת התיירות הישראלית, אילת, המציעה למבקרים בה אווירה של חופש, נופש ותיירות. יחד עם זאת, כל מי שמגיע לאילת, מכיר את התחושה בסוף הנופש, שהוא לאו דווקא חווה שם מנוחה, הוא לא ממש הצליח להירגע, לרוקן את הראש ממחשבות. הפיתויים באילת, העומס האנושי, הקירבה של כל השירותים העירוניים, פוגמת משהו באווירת הרוגע.
כשאנו באים להשוות בין שירותי ספא בבתי מלון בצפון, ובין שירותי ספא בבתי מלון באילת, כדאי שניקח בחשבון את ההבדלים המתוארים לעיל. אנשים המשתמשים בשירותי הספא של מלונות באילת, עושים זאת לשם הפינוק, כמעין השלמה של חוויית החופש והפינוק שעליה הם שילמו כל כך הרבה לבית מלון ברמת אירוח גבוהה באילת. שירותי הספא במלונות אלה הם אינם גולת הכותרת של החופשה, אך הם בהחלט תורמים לפינוק הכולל שחווים האורחים בחופשה שלהם באילת.
לעומתם, שירותי הספא באזור הצפון הם שירותים שנחשבים לליבת העסקים של בתי מלון בצפון. כך למשל, מלון יערות הכרמל מציע מגוון רחב של שירותי ספא, יחד עם אווירה אינטימית, טבעית, קרובה לאמא אדמה, עם מוסיקת עולם ברקע, אווירה רוחנית וכדומה, מה שלא ניתן למצוא באילת. אנשים המתארחים בבתי מלון בצפון מגיעים לשם בעצם במטרה להירגע, להתנתק מהעולם, לשכוח, לרוקן את הראש. במקרה זה, שירותי הספא הופכים להיות חלק חשוב ומרכזי באירוח עצמו. שירותי הספא מאפשרים לאורח להיכנס לאווירה הרוחנית, לחוות חוויות שהוא אינו חווה בשגרת חייו, ולהתפנק, להירגע ולהרפות, לשחרר.
שירותי הספא בבתי מלון בצפון מגיעים בדרך כלל גם עם התפאורה המתאימה. הם ממוקמים בדרך כלל בלב אזורים ירוקים, עם המון עצים וצמחיה ירוקה. בנוסף לכך, אנשים רבים אוהבים להגיע לאיזור הצפון דווקא בעונת החורף הקרה, להתחבר לגשם, להתחבר לשלג כשיורד. מסיבה זאת, ניתן למצוא בבתי מלון באזור הצפון, שירותי ספא המותאמים לתקופת החורף. כך למשל, ניתן למצוא בתי מלון רבים המציעים בריכות מחוממות הנמצאות באוויר הפתוח. הישיבה בבריכה חמה בחוץ, כשמסביב אפס מעלות, והכל מלא אדים עבים, והכל הכל בלב סביבה ירוקה ורטובה, היא חוויה ייחודית לאזור הצפון, ולא ניתן למשל להשיג אותה בבתי המלון באילת.
החיבור הרוחני החזק של בתי מלון רבים באזור הצפון, גם מגדיר סדרה של טיפולים שתופסים מקום גדול יותר בסל השירותים של מכוני הספא בבתי מלון אלה. כך למשל, טיפולים כמו רייקי, שיעורי יוגה, מדיטציה קבוצתית וכדומה, יתפסו נתח גדול יותר בשירותי הספא. סאונה יבשה או רטובה, ג'קוזי חם, כל אלה הן חוויות מדהימות בתקופת החורף בצפון. טיפולי איורוודה, טיפול בשמנים ארומטיים, טיפול במינרלים בריאים וטבעיים, כל אלה מתאימים במיוחד למגמת הבריאות, ולאווירה הרוחנית אותה מחפשים אנשים המגיעים לבתי מלון באזור הצפון, במיוחד בתקופת החורף.

Joomla 1.6 Template by sinci